ردکردن این

دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک چیست

دستگاهی است که برای تعویض و شستشوی گیربکس اتوماتیک خودروها از آن استفاده می شود با توجه به اینکه امکان تخلیه کامل روغن گیربکس اتوماتیک که جنس آن واسکازین می باشد بصورت دستی به طور کامل وجود ندارد و اینکه روغن گیربکس اتوماتیک بصورت استاندارد کمپانی های سازنده خودرو باید هر مدت تعویض کامل گردد تا عملکرد گیربکس و طول عمر آن افزایش یابد ، لذا استفاده از دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک که در ایران با اسامی دستگاه شستشوی گیربکس اتوماتیک ، تزریق روغن گیربکس ، ساکشن گیربکس اتوماتیک، دستگاه ATF و….. شناخته می شود . ضمنا دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک فقط برای تعویض روغن گیربکس استفاده می گردد و با دستگاه ساکشن روغن موتور متفاوت می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک

عملکرد نرم گیربکس اتوماتیک و کاهش ضربه زدن و کاهش لرزش

مشاهده همزمان عملیات تعویض روغن کهنه و تزریق روغن نو توسط تعمیرکار و صاحب خودرو

حذف رسوبات ناشی از کارکرد موجود بر قطعات حساس گیربکس اتوماتیک

افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک با توجه به هزینه سنگین تعمیر گیربکس

تمیز کردن گیربکس در هنگام کارکرد دستگاه

تزریق آسان و دقیق مایع شستشو و دارای فیلتر تصفیه

جابجایی راحت دستگاه با توجه وجود چرخ زیر

دستگاه

تخلیه کامل روغن کهنه گیربکس و توربین و تزریق روغن نو بصورت تمام اتوماتیک

عملکرد هوشمند و دقیق دستگاه جهت تخلیه و تزریق روغن گیربکس اتوماتیک

قطعات تشکیل دهنده دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک

درجه فشار گیربکس و فشار پمپ

مخزن جداگانه روغن کهنه

مخزن جداگانه روغن جدید

مجموعه شلنگ ها و کوپلینگ های رفت و برگشت گیربکس و توربین

نشانگر شفاف روغن کهنه

نشانگر شفاف روغن جدید

الکتروپمپ دستگاه

فیلتر تصفیه روغن گیربکس اتوماتیک

مجموعه کامل اتصالات گیربکس کلیه خودروها به همراه کانکتورهای مخصوص AL4 مخصوص خودروهای فرانسوی ، رنو مگان ،تندر L90، رنو ساندرو ،پژو ۲۰۶،پژو ۲۰۷، پژو ۴۰۵ و……

شیرهای باز و بست و کلید خاموش و روشن دستگاه

نمایشگر LCD جهت نمایش عملیات در دستگاههای منو دار

چاپگر جهت ارائه گزارش(در دستگاههای ساکشن روغن

گیربکس پرینتردار)

آموزش کار با دستگاه ساکشن روغن

ابتدا دستگاه را به برق وصل می کنیم ، سپس مشاهده می کنیم که دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک دارای ۲ مخزن می باشد که یکی مخزن پر کردن روغن یا واسکازین نو و یکی مخزن تخلیه روغن یا واسکازین کهنه می باشد.

در تمامی دستگاههای ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک یک شیر ورودی و یک شیر خروجی داریم ، بسته به نوع خودرو رابطهایی که به گیربکس متصل می شود و بصورت استاندارد روی دستگاه می باشد را انتخاب کرده و سپس قسمت رابط لوله توربین گیربکس اتوماتیک زیر خودرو را باز کرده تا باز شده و رابطهای مخصوص نوع خودرو را به آن متصل می کنیم ، حال یکی از لوله ها رفت مواد و دیگری لوله برگشت مواد می باشد . سپس شلنگهای دستگاه را نسبت به رفت و برگشت که مشخص شده است به را بطها متصل می

کنیم، سپس روغن یا واسکازین نو را بسته به نوع خودرو که گیربکس آن چند لیتر حجم دارد و هر خودرو بصورت استاندارد شرکت سازنده اش مشخص کرده است داخل مخزن دستگاه ریخته تا دستگاه آماده انجام عملیات شود. سپس شیر شیر ورودی روغن نو و شیر خروجی روغن کهنه را باز کرده و دستگاه همزمان روغن کهنه را که شلنگ آن متصل به مخزن روغن کهنه می باشد تخلیه کرده و روغن نو همزمان اضافه شود پس از ورود به فیلتر دستگاه ساکشن گیربکس اتوماتیک تصفیه شده وتزریق می شود که هنگام انجام عملیات تزریق روغن نو و تخلیه روغن کهنه توسط لوله های شفاف قابل مشاهده برای تعمیرکار و صاحب خودرو می باشد . در حالتی هم وجود دارد که صاحب خودرو روغن واسکازینی که خودش تهیه کرده و همراه خودش آورده را می خواهد به گیربکس ماشین خود تزریق کند که در این حالت شلنگ ورودی را به قسمت تزریق از طریق مخزن روغن آورده شده توسط مشتری وصل کرده و به دستگاه وصل می کنیم و عملیات تزریق روغن جدید و تخلیه روغن کهنه همزمان با باز کردن شیرهای دستگاه به همان صورت انجام می گردد.

پس از اتمام تزریق روغن نو و تخلیه روغن کهنه لوله های رفت و برگشت و اتصالات را باز کرده و لوله توربین را به حالت اولیه بر می گردانیم و گیربکس اتوماتیک روغن واسکازین آن تعویض کامل شده است.

پس از اتمام تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ، عملکرد بهتر آن توسط صاحب خودرو کاملا مشخص می باشد.

یک سری از توربین های گیربکس اتوماتیک روغن یا واسکازین جدید حتما باید از یک سمت که مشخص شده وارد و روغن یا واسکازین کهنه از سمت دیگر تخلیه شوند و در برخی از مدل ها روغن نو از هر قسمت وارد شود از سمت دیگر روغن کهنه تخلیه می شود که برای اطلاع از این کار تعمیرکار خودرو باید اطلاعات شرکت سازنده خودرو را داشته باشد.ضمنا مدلهایی از دستگاههای ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک دارای نمایشگر و منو می باشند و دستگاه بانک اطلاعاتی خودروها را دارا می باشد که در این مدلها پس از متصل کردن رابطها، نوع خودرو را از روی

منو انتخاب کرده و با کلید استارت بصورت هوشمند عملیات تزریق روغن جدید گیربکس و تخلیه روغن کهنه گیربکس را بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود که عمو ما این دستگاهها دارای منوی فارسی بوده و در برخی از مدلها دارای چاپگر جهت ارائه گزارش به مشتری می باشند.

عملکرد کلی دستگاههای ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک یکسان می باشد و در مدلهای منودار عملیات بصورت اتوماتیک و بر اساس انتخاب خودرو از منوی بانک اطلاعاتی دستگاه می باشد و در مدلهای دستی با توجه به اطلاعات فنی تعمیرکار و اینک در جدول استاندارد قید شده شرکت های سازنده خودرو مشخص شده است می باشد ولی همانطوری که گفته شد مکانیزم و عملکرد کلی کاملا یکسان بوده و دستگاههای ساکشن گیربکس منودار اتوماتیک قیمت به مراتب بالاتری نسبت به دستگاههای ساکشن گیربکس بدون منو می باشند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *